Renáta Rumpová - prodej a servis zahradní, lesní a stavební techniky

Bučovická 325, Slavkov u Brna, 684 01, tel.: 602 758 367, e-mail: rumpova@rumpova.cz, web: www.rumpova.cz

ÚvodPostřikovače - rosičeZádové postřikovače*Zádový postřikovač Solo 473D - 12l membránový Classic

*Zádový postřikovač Solo 473D - 12l membránový Classic

Zádový postřikovač Solo 473D
Zádový tlakový postřikovač SOLO 473D s nádrží na postřik o objemu 12 l. Je vhodný pro aplikaci postřiků na ochranu rostlin a různých čistících a dezinfekčních prostředků. Postřikovač je vyrobený z pevných lehkých plastů odolných proti záření UV. Postřiková kapalina se tlakuje ve vzdušníku uvnitř nádrže pomocí tlakovací páky. Tlakovací páka se dá nainstalovat vlevo nebo vpravo - dle potřeby obsluhy - levák nebo pravák. Tlakuje se průběžně při aplikaci. Tlak kapaliny se reguluje nastavením ventilu na vzdušníku. Postřikovač je vybavený membránovým čerpadlem, které je vhodné i pro tlakování viskózních postřiků. Tvar nádrže je uzpůsobený k pevnému dosednutí na záda a na nádrži je vyznačená stupnice množství obsahu kapaliny. Postřikovač je nesený na širokých polstrovaných popruzích. Hadice mezi nádrží a ovládacím ventilem integrovaným v rukojeti je dlouhá asi 150 cm a umožňuje tak široký rádius ovládání. Součástí dodávky je štěrbinová tryska pro plošný postřik a tryska pro kruhový postřik (dutý kužel). Jako příslušenství se dodávají trubky různých délek a z různých materiálů, kryty postřiku, různé typy trysek, manometry atd. ochrana rostlin stříkání prostředků proti okusu likvidace plevelů likvidace škůdců prevence šíření epidemií boj proti nákazám
Naše nová cena
2 830,00 Kč včetně DPH
Dodací lhůta (dny) Skladem kdy zboží dostanu?
záříčt 23
*Zádový postřikovač Solo 473D - 12l membránový Classic k Vám doručíme v čtvrtek 23.09.2021
Kód položky: SOLO-47321
Výrobce: Solo

 

Rozdíl mezi pístovým a membránovým čerpadlem postřikovače:

Pístové čerpadlo

Při pohybu pístu ve válci dolů se nasaje kapalina do prostoru válce čerpadla přes sací otvor, umístěný na vzdušníku u dna nádrže. Pří pohybu pístu nahoru se vytlačí nasátá kapalina z válce čerpadla do vzdušníku, který slouží jako zásobník stlačené kapaliny.

Membránové čerpadlo

Princip natlakování kapaliny je stejný. K nasátí a vytlačení kapaliny dochází však průhybem membrány.

Kdy dát přednost membránovému před pístovým provedením čerpadla

Na správnou činnost čerpadla má zásadní vliv „čistota“ a hustota kapaliny.

Pokud se předpokládá nutnost používat postřiky s vyšší hustotou než je např. voda, doporučuje se použití postřikovače s membránovým čerpadlem. Hustý postřik není tlačený pístem po stěnách válce čerpadla a nedochází tudíž k otěru materiálu válce. Nedochází ani ke tření a natlakování husté kapaliny je proto snazší.

Některé postřiky obsahují jemné drsné nerozpustné částice, nebo pokud se postřik v terénu ředí např. vodou z potoka, může se stát, že se do postřiku dostane malé množství jemného písku. I v těchto případech je výhodnější použití zádového postřikovače s membránovým čerpadlem. U pístového čerpadla by mohlo v těchto případech dojít velmi rychle k poškrábání válce čerpadla a následkem toho k průniku kapaliny mezi manžetou pístu a válcem čerpadla. Netěsnost u pístového čerpadla mezi válcem a pístem pak znemožňuje docílení potřebného tlaku kapaliny.
 

Parametry

Objem: 12litr
Tlak: 4bar
Materiál těsnění: ;;
Hmotnost (kg): 3,9
Délka trubice, cm: 50
Tryska v balení: Tryska v balení štěrbinová (plošný postřik) + tryska pro kruhový postřik (dutý kužel).
Manometr: NE
Přetlakový ventil: ANO
Typ čerpadla: membrána
Nosný popruh: zádový
 
Renáta Rumpová - Czech Republic, e-mail: rumpova@rumpova.cz
Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies